•  کمک به رفع یبوست
  انجیر یک ملین طبیعی است که به جلوگیری از یبوست و سایر مشکلات گوارشی مانند سندرم روده تحریک پذیر کمک می کند. 2-3 عدد انجیر خشک را در آب خیس کنید و بگذارید شب بماند. صبح آنها را مصرف کنید و این کار را روزانه به مدت یک ماه ، هر روز صبح انجام دهید تا یبوست برطرف شود.

 •  بهبود بیماری های قلبی و سنگ کلیه
  انجیر خشک سرشار از ویتامین E و C است ، بنابراین به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و در جلوگیری از بیماری های قلبی و سنگ کلیه نقش حیاتی در از بین بردن رادیکال های آزاد دارد. 6 عدد انجیر را در یک فنجان آب بجوشانید و این ترکیب را روزانه تا یک ماه مصرف کنید.

 •  تقویت کننده استخوان ها
  انجیر حاوی فسفر ، ویتامین D و کلسیم است که به تقویت استخوان ها کمک می کند. بیشتر زنان پس از پنجاه سالگی پوکی استخوان و کمردرد را تجربه می کنند. یک انجیر خشک 3 درصد کلسیم مورد نیاز روزانه را به شما می دهد. برای کاهش خطر پوکی استخوان ، جلوگیری از نازک شدن استخوان ها و از دست دادن کلسیم از بدن ، انجیر بخورید

 •  تسکین دهنده گلو درد
  طبیعت تسکین دهنده انجیر می تواند به تسکین درد گلو کمک کند. انجیر در درمان اختلالات تنفسی مختلف مانند سرفه سیاه بسیار مفید است و همچنین علائم آسم را کاهش می دهد. انجیر خشک و عسل را با آب مخلوط کنید تا از گلودرد خلاص شوید.

 •  انجیر به درمان جوش های کوچک و لکه کمک می کند
  انجیر له شده همراه با شیر را روی پوست خود قرار دهید و به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه بگذارید خشک شود. این ترکیب به رفع جای لکه و جوش و همچنین خشک شدن تاول کمک می کند