به شکل سنت مانندی، ایرانی‌ها در شب یلدا با میوه‌هایی مانند انار، هندوانه، خرمالو، ازگیل، خشکبار و آجیل سرو می‌کنند. علاوه بر این، شیرینی هایی مانند باقلوا ایرانی یا باسلوق از اقلام بسیار رایج در شب یلدا هستند و در نهایت، هیچ مجلس ایرانی بدون نوشیدن چای ایرانی کامل نمی شود!
اما در ادامه قرار است ۷ خوراکی کلیدی شب یلدایی ایرانی ها را بشناسیم.

انار
بدون انار شب، یلدا نمی شود. انار بومی جنوب غربی آسیا، اطراف دریای خزر، شمال ایران است. علاوه بر این، انار نماد چرخه زندگی است. در شب یلدا خوردن یک کاسه انار یاقوتی حتمی است همین طور بعضی خانواده‌های ایرانی‌ ترجیح می‌دهند پس از سرو، کمی گلپر روی انار بپاشند. اعتقاد بر این است که گلپر زمینی طبیعت سرد انار را متعادل می کند که می تواند از نفخ و ناراحتی معده جلوگیری کند.

خرمالو
عشق دیرینه ایرانیان با میوه شیرین و رسیده خرمالو در شب یلدا به وضوح نمایان می شود. خرمالوهای نارنجی براق از میوه های ضروری شب یلدا هستند. برخی انتخاب می کنند که میوه ها را به چهار قسمت برش دهند و از بافت شیرین آن با پوست لذت ببرند و برخی تمایل به خوردن خرمالو بدون پوست دارند. در هر صورت، این میوه هوس شیرینی را در طول زمستان در ایران برطرف می کند.

هندوانه
هندوانه یکی دیگر از میوه های قرمز رنگ شب یلدا است که نماد سلامتی و تندرستی می باشد. ایرانی ها در این شب هندوانه میل می کنند تا بدن خود را در برابر سرمای زمستانی که در پیش است مصونیت بخشند.

ازگیل
این میوه عجیب بومی ایران، آسیای جنوب غربی و جنوب شرقی اروپا است. مدلار (به فارسی ازگیل) زمانی خورده می شود که کاملاً رسیده باشد. پوست میوه کاملاً چروک می شود و بافت میوه اسیدیته خود را از دست می دهد و قهوه ای رنگ، نرم و شیرین می شود. بسیاری طعم این میوه رسیده قرون وسطایی را به کَره سیب با رایحه دارچین و وانیل تشبیه می کنند. مردم این میوه باستانی را در شب یلدا و در اواخر پاییز و زمستان که فصل آن است می خورند.

آجیل و خشکبار یلدا
در سفره های شب یلدا حتما کمی میوه خشک، تخمه و آجیل دیده می شود. ایرانیان بر این باورند که اجیل نماد رفاه و ثروت است و با خوردن این نوع آجیل و تنقلات به استقبال زمستان می روند

شیرینی شب یلدا
با یه نگاه سرسری حتما می توانید انواع شیرینی ها را در یک خانه ایرانی پیدا کنید و از این رو انواع شیرینی‌ها در این ایام در بازارهای سراسر کشور وجود دارد. اما در مناسبت های سنتی نوع خاصی از شیرینی ها را سرو می شود. باسلوق یک شیرینی رایج یلدا می باشد که با پایه نشاسته و گلاب، هل آسیاب شده و زعفران دم کرده است و از پسته، بادام، گلبرگ‌های گل رز خشک و آجیل برای تزئین و طعم بیشتر استفاده میکنند.

دلمه
به طور سنتی در شب یلدا برای شام در خانه‌ها دلمه میل می شود که نه تنها یک شام بسیار سبک پس از خوردن آن همه میوه و آجیل خوش طعم می باشد، بلکه بسیار دلچسب و رضایت بخش است.


منبع: http://persianfoodtours.com/